MUDr. Eva SCHALLEROVÁ

Dětská lékařka pro děti a dorost

Zpět

Pro rozvoj ostravského regionu je těžký průmysl zcela nezbytný?

Přidáno: 15.09.2013 14:11:20 Počet shlédnutí: 1502

15 Září 2013

Ve spolupráci s organizací Liga lidských práv pořádají Masarykovy debaty cyklus letních debat v městech ČR. Čtvrtá Masarykova debata cyklu proběhla 26. 8. od 18:00 hod v Divadle loutek v Ostravě. Debaty se účastnili : Jan Světlík - předseda představenstva a generální ředitele firmy Vítkovice Holding. Markéta Ubíková - ředitelka Čistého nebe. Jan Rafaj - Viceprezident Svazu průmyslu a dopravy a člen představenstva ArcelorMittal Ostrava a.s., kde působí jako ředitel pro personalistiku a vnější vztahy. Jiří Adamovský - akademik. Katedra regionální a environmentální ekonomiky na Ekonomické fakultě Vysoké školy báňské.

Pro rozvoj ostravského regionu je těžký průmysl zcela nezbytný?

Já jsem se bohužel nemohla zúčastnit a mrzí mne to, debaty tohoto typu považuju za silně kontraproduktivní, ale určitě bych aspoň šla podpořit paní Ubíkovou. Měla proti sobě nesmírně zkušené a  hodně manipulativní matadory - v osobní rovině si obou pánů vážím, ale toho, co proklamují ne.

Ať už se na to totiž člověk podívá z kteréhokoliv úhlu pohledu, nářky a srovnávání typu zda je lepší mít  plné břicho nebo čistý vzduch do plic jsou právě z pohledu toho platného zákona hodně "mimo mísu".

Z prostého důvodu - na plné břicho podle mne žádný zákon normy nestanovuje, ovšem na to, jaký má být vzduch, který dýcháme, ano. A všechny jsou tady dlouhodobě a vědomě překračovány a to nejen v posledních krizových letech, ale už od dob, kdy například firma ArcelorMittal vydělávala skoro 10 miliard čistého zisku a to zas není tak dávno, psal se rok 2007.

Takže jen pro doplnění - pan Světlík je generálním ředitelem této firmy:

Vitkovice

A pan Rafaj, ředitel pro personalistiku a vnější vztahy firmy Arcelormittal této:

AMO

No a pro zopakování, kdyby někdo měl problém rozlišit mezi tím, jak to vypadá v tom plném břiše, k tomu bohužel fotku nemám žádnou, ale co zde vdechují naše plíce v zimě a ne 3 hodiny, které stačily tomu filtru, aby vypadal, jak vypadá, ale 24 hodin denně, je výborně vidět právě na tom filtru. Do stanice se vkládá tak bílý, jak bílé jsou jeho okraje. A kromě toho, že byl hnusný na pohled i hnusně smrděl.

Filtr