MUDr. Eva SCHALLEROVÁ

Dětská lékařka pro děti a dorost

Zpět

Ministr Chalupa: Mrzí mě, že už nestihnu být Ropákem podruhé

Přidáno: 08.07.2013 16:18:00 Počet shlédnutí: 1200

08 Červenec 2013

Ministr životního prostředí v demisi Tomáš Chalupa (ODS) přenechá svému nástupci několik rozpracovaných úkolů, například nedokončenou odpadovou legislativu a problémy s čerpáním z evropských fondů. Za pozitivní považuje připravení programu Nová Zelená úsporám, zákon o ochraně ovzduší i návrh zákona o Šumavě. Nejen za něj však sklidil kritiku od ekologických aktivistů a letos dostal anticenu Ropák za největší antiekologický počin. Ministr se podle svých slov považuje za ochránce přírody, ne však za zeleného diktátora. V rozhovoru pro ČTK řekl, že ho mrzí, že už nestihne být Ropákem podruhé.

Celý článek zde:
 
 
Upřímně řečeno, asi proto, že i já patřím mezi ty poněkud opovrhované aktivisty, mi se rozhodně po panu Chalupovi stýskat nebude. I když jak vnímám stále se zhoršující se stav tohoto regionu, tak si říkám s ohledem na dalšího ministra pro životní prostředí, aby proboha zase neplatilo, že nikdy nemůže být tak zle, aby nemohlo být ještě hůř.
 
Ale protože chci být optimista, pevně doufám, že pan Chalupa ropákem znovu opravdu nebude, stejně jako chci věřit, že i kdyby ropákem ještě někdy byl, tak rozhodně ne v roli jakéhokoliv ministra v této zemi.
 
Mnohokrát jsem slyšela i četla, že kdo si proboha myslím, že jsem a kdo je na ty moje extravagantní sebestředné žvásty zvědavý - no těžko číct, já k tomu přistupuju tak, že kdo mlčí, ten souhlasí, tak se aspoň snažím nemlčet. A málokdy se ale snažím pouze polichotit svému egu, málokdy se snažím prosadit jen vlastní názory - i proto tolik čtu a hledám informace od dalších, co problému rozumí a to jak v této zemi, tak i na mezinárodní úrovni. Dovolím si navázat na tento pár dnů starý článek:
 
Vážné varování vládě se nyní už poněkud míjí účinkem, neboť politicky v této zemi nezůstal kámen na kameni, ale že ekologie zcela jistě nebude v centru přinejmenším nejbližší pozornosti a přinejmenším v našem nejbližším okolí, to potvrzují další snímky z dnešního rána.
 
Kdo chce, ať tomu klidně zas říká nasvícené páry, já jsem to přidala do své již několik let existující kolekce snímků firmy ArcelorMittal.
 
Například tento je podle mne natolik vypovídající, že jsem si ho dala jako pozadí i do svého ordinačního facebooku:
 
Zkrátím - důvod, proč dnes píšu není pan Chalupa, náš vztah je sice emočně oboustranně asi na stejné úrovni, rozdíl je v tom, že já jsem zde jako pediatr zažila už mnoho starostů, primátorů, hejtmanů i ministrů. Takže, co bude dál dělat ať už pan Chalupa nebo třeba pan primátor Kajnar, to samozřejmě netuším a upřímně řečeno, ani mne to nezajímá, ale dokud si mne čert z tohoto slzavého údolí neodnese, mám v úmyslu páchat v podstatě to, co doposud, i když po dalších volbách, kterých se skutečně už aktivně nezúčastním, poněkud jinou formou.
 
A když už jsem ty volby zmínila - pokud někdo nabyl dojmu, že jsem se s hnutím Ostravak rozešla ve zlém, pak je na omylu, nejen, že jsme se nikdy úplně nerozešli, ale určitě je budu volit a pokud to bude v mých silách, pak jim v rámci svých možností velmi ráda pomohu, aby další volby v tomto městě a jak doufám, i v této a dalších ostravských obcích vyhráli.
 

Na závěr vlastně ten hlavní důvod mého dnešního článku - nezávisle na tom, co si myslí mnozí zdejší, problém znečištění ovzduší zdraví ohrožuje, jak si lze ověřit i v originálním dokladu WHO zde: