MUDr. Eva SCHALLEROVÁ

Dětská lékařka pro děti a dorost

Jak postupovat, když máte nemocné dítě

Pokud máte nemocné dítě – napište mi nejdřív do e-mailu eschallerova@gmail.com

Přednostně prosím o tento druh komunikace, v ordinaci mám na děti přesně určený čas a telefonování mne zdržuje. Pište i mimo ordinační dobu. Netvrdím, že odpovím vždy okamžitě, ale určitě odpovím co nejdřív.

Podle potíží odpovím nejprve na dálku a podle druhu a vývoje nemoci se domluvíme na dalších konkrétních opatřeních. Podle závažnosti najdu pro dítě volný termín k ošetření, ale přednost vždy budou mít skutečně závažné nemoci. Banální rýmy a kašle určitě nebudu ošetřovat okamžitě druhý den. To, že dítě bolí v krku není důvod k urgentnímu zásahu.

Do ordinace choďte s konkrétním nemocným dítětem a ideálně jen jeden dospělý jako doprovod. Žádné rodinné sešlosti, žádné společenské dýchánky s kamarádkami v naší čekárně. Platí i pro budoucnost, kdy skončí koronavirová epidemie.

Pokud přijdete s dítětem k ošetření bez této předchozí domluvy, musíte počítat s tím, že přednostně budou vždy ošetřeni ti, co jsou řádně objednaní.

Pokud budete objednaní, nemůže se stát, aby se mi míchali nemocní se zdravými. Běžně se to stává ráno, kdy jsou pozvané děti na prevenci a do čekárny se usadí ti, co si přivstali, aby byli ošetřeni co nejdřív. Musíte počítat s tím, že vás z čekárny pošlu pryč a pozvu třeba za hodinu, až v kalendáři najdu nějaký volný termín.

Tento virus nezmizel, dá se předpokládat, že přibudou další a možná i horší. I po odeznění této krize už nic nebude stylem jako doposud - jdu kolem, tak jsem se stavil/a.

Už natrvalo budeme děti k ošetření pro nemoc objednávat na přesný den a hodinu. Důvodů je více, ale hlavní je ten, že chci v maximální možné míře předejít kumulaci nemocných. Většina virů je vysoce přenosných, nejen koronavirus.

Pouze pokud bych byla mimo a nebyla bych v dosahu wifi, pak bude nastavena odpověď v nepřítomnosti, ale to se stává zřídka a v době mojí dovolené je vždy v ordinaci sestřička.

 

 

Platí od 22.6.2020 včetně