MUDr. Eva SCHALLEROVÁ

Dětská lékařka pro děti a dorost

Jak postupovat, když máte nemocné dítě

Pokud máte nemocné dítě – napište mi nejdřív do e-mailu eschallerova@gmail.com

Přednostně prosím o tento druh komunikace, v ordinaci mám na děti přesně určený čas a telefonování mne zdržuje. Pište i mimo ordinační dobu. Netvrdím, že odpovím vždy okamžitě, ale určitě odpovím.

Podle potíží se domluvíme na prvních opatřeních. Podle závažnosti buďto problém vyřešíme bezkontaktně nebo pro dítě najdu volný termín k ošetření, ale přednost vždy budou mít skutečně závažné nemoci. Banální potíže musíte řešit sami.

Je třeba počítat s tím, že vás s dítětem před osobním ošetřením v naší ordinaci, pošlu na vyšetření na koronavirus a až poté, co se prokáže, že je dítě COVID 19 negativní, bude ošetřeno u nás. Maximum vyšetření probíhá v Porubě, tam jde dojet jak autem, tak i MHD. Pokud se ráno provede vyšetření, další den ráno znám výsledek. Toto vyšetření zajišťuju já a takto indikované, tzn. ze zdravotních důvodů, je pro pacienta bezplatné.

Do ordinace choďte pouze s tímto konkrétním nemocným dítětem a jen jeden dospělý jako doprovod. Pokud svůj termín zmeškáte, musíte se objednat znovu.

Tento virus nezmizel, dá se předpokládat druhá vlna na podzim a kromě toho přijdou na podzim a v zimě klasické virové a taky silně přenosné nemoci. I po odeznění této krize už nic nebude stylem jako doposud - jdu kolem, tak jsem se stavil/a.

Už natrvalo budeme i v budoucnu objednávat na přesný termín i čas a to nejen děti k ošetření pro nemoc, ale i z důvodů konzultací bez dítěte. Důvodů je více, ale hlavní je ten, že je nutno předcházet kumulaci v čekárně.

Pouze pokud budu mimo a nebo nebudu v dosahu wifi, pak na mém e-mailu bude nastavena odpověď v nepřítomnosti, ale to se stává zřídka a v době mojí dlouhodobější nepřítomnosti, např. dovolené je vždy v ordinaci sestřička.

 

 

Platí od 24.7.2020 včetně